Romelu Lukaku prowadzi Inter Mediolan po mistrzowski tytuł. Napastnik z kluczowym trafieniem

Inter Mediolan się nie zatrzymuje w drodze po mistrzostwo Włoch. W sobotni wieczór podopieczni Antonio Conte wygrali z Bologną.
Inter Mediolan do dzisiejszego pojedynku przystępował w bardzo komfortowej sytuacji. Wcześniej punkty straciły drużyny Milanu i Juventusu. "Nerazzurri" stanęli więc przed szansą powiększenia przewagi nad rywalami.
I rzeczywiście - podopieczni Antonio Conte nie zmarnowali okazji. W roli głównej wystąpił niezawodny Romelu Lukaku.
Belg wpisał się na listę strzelców w 32. minucie gry. Wówczas trafił piłką w bramkarza, futbolówką odbiła się jeszcze do słupka, a napastnik zdołał ją dobić z najbliższej odległości.
Do przerwy było 0:1, a na początku drugiej połowy pokazał się Lautaro Martinez. Argentyńczyk znakomicie uderzył z dystansu, ale piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole.
Wynik do końca nie uległ zmianie. Inter zainkasował trzy punkty i pewnie przewodzi ligowej tabeli. Nad drugim Milanem ma już osiem punktów przewagi i jeden zaległy mecz do rozegrania.
Daniel Makarewicz03 Apr 2021 · 22:38