Ronaldo wraca do domu! Świetny Cavani wyrzucił Portugalię z mundialu [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Urugwaju pokonała Portugalię 2:1 i awansowała do ćwierćfinału MŚ w Rosji.
Urugwaj na mundialu w Rosji jest bardzo dobrym przykładem tego, jak skutecznie i z poświęceniem grać w defensywie oraz niewielkim nakładem sił  stwarzać sytuacje w ataku. Ekipa z Ameryki Południowej w pierwszej połowie znakomicie wywiązała się ze swoich zadań.
Cristiano Ronaldo nie miał łatwego życia w starciach z przeciwnikami. Gwiazdor Portugalii był osamotniony w ataku. Jego ofensywne zapędy były skutecznie powstrzymywane przez rywali. W pierwszej połowie napastnik ani razu nie miał kontaktu z piłką w polu karnym Urugwaju.
Urugwaj w ataku skrzętnie wykorzystywał to, co miał do wykorzystania. W 9. minucie kapitalną akcję przeprowadził duet Cavani - Suarez. Ten pierwszy dostał idealne podanie w pole karne i pewnie skierował piłkę do siatki.
Na początku drugie połowy Portugalia zdołała przełamać zasieki ustawione przez przeciwników. Po stałym fragmencie gry w polu karnym najwyżej wyskoczył Pepe i uderzeniem głową wyrównał stan meczu.
7 minut później obrona Portugalii dała się zaskoczyć. Po składnej akcji na listę strzelców ponownie wpisał się Cavani, który efektownie pokonał Patricio.
W 74. minucie boisko musiał opuścić Cavani, który ucierpiał w jednym ze starć. Kulejącego napastnika do linii bocznej odprowadził Cristiano Ronaldo.
Ostatecznie Urugwaj pokonał Portugalię 2:1 i w walce o półfinał zmierzy się z reprezentacją Francji.
Daniel Makarewicz30 Jun 2018 · 21:55