Rosja znów lepsza od Turcji

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Rosja pokonała przed własną publicznością Turcję 2:0 (1:0) w niedzielnym meczu grupy 2 Dywizji B rozgrywek Ligi Narodów.
Na Stadionie Olimpijskim Fiszt w Soczi spotkanie sędziował Polak Paweł Raczkowski.
Prowadzenie gospodarzom ostatniego mundialu zapewnił z bliska po dwudziestu minutach gry Roman Neustaedter. Dwanaście minut przed końcem sukces "Sbornej" przypieczętował precyzyjnym płaskim strzałem tuż przy słupku Denis Czeryszew, któremu świetnie dogrywał w pole karne Aleksandr Gołowin.
Podopieczni Stanisława Czerczesowa po drugim zwycięstwie nad Turcją w tych rozgrywkach umocnili się na prowadzeniu w tabeli i są bliscy awansu do fazy pucharowej Dywizji B. Zespół z Azji Mniejszej po drugiej porażce z Rosją zachował jeszcze drugą lokatę, ale stracił już szansę na pierwsze miejsce w klasyfikacji tej grupy.