Rosjanie rozbici! Jadą do domu! Amerykanie i Brazylijczycy w półfinale mistrzostw!

Belish/Shutterstock
Rosjanie przegrali z USA w trzech setach - 22:25, 23:25, 23:25 - w drugim meczu trzeciej rundy mistrzostw świata siatkarzy i pożegnali się z turniejem.
W pierwszym secie zacięta walka trwała niemal do samego końca. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi, a raz na prowadzeniu byli Amerykanie, raz Rosjanie. Dopiero od stanu po 19 siatkarze ze Stanów Zjednoczonych zaczęli powoli odjeżdżać swoim rywalom. W decydujących piłkach byli lepsi od Rosjan i wygrali pierwszą partię 25:22.
Drugi set miał podobny przebieg. W pewnym momencie nieznaczną przewagę uzyskali Rosjanie - 11:9 - ale potem szybko stracili cztery punkty z rzędu i zrobiło się 13:11 dla USA. O losach tej odsłony znowu zadecydowała końcówka. Amerykanie prowadzili już 24:20, ale potem stracili trzy piłki setowe i przez moment zrobiło się nerwowo. Ostatecznie zakończyli rywalizację w tej partii z wynikiem 25:23.
W trzeciej odsłonie Amerykanie zaczęli budować przewagę od remisu po 12. Cztery zdobyte punkty z rzędu pozwoliły im schodzić na drugą przerwę techniczną z bezpieczną przewagą. W końcówce nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk i ostatecznie pokonali przeciwników 25:23.
Wygrana 3:0 oznacza, że do półfinału awansowali już siatkarze ze Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii, którzy o pierwsze miejsce powalczą w piątek. Rosjanie natomiast zakończyli udział w mistrzostwach świata na trzeciej pozycji w grupie.