Rosyjscy siatkarze rozbili Brazylię. "W takiej formie są poza zasięgiem dla wszystkich"

screen twitter volleynatton
W meczu grupy B turnieju siatkarzy na IO w Tokio Rosyjski Komitet Olimpijski pokonał 3:0 Brazylię (25:22, 25:20, 25:20). Dla Rosjan było to trzecie zwycięstwo na igrzyskach.
Rosjanie są jak na razie w doskonałej formie, co udowodnili także przeciwko Brazylii. Nie dali rywalom z Ameryki Południowej właściwie żadnych szans, choć szczególnie w pierwszym secie ekipa "Canarinhos" zaprezentowała się nieźle.
Brazylia prowadziła w nim aż do stanu 20:18. Wówczas jednak Rosjanie zdobyli aż pięć punktów z rzędu. Tej przewagi już nie zmarnowali, triumfując do 22.
Drugi set od początku przebiegł pod dyktando naszych wschodnich sąsiadów. Rosja wygrywała 14:10, 23:18, aż wreszcie przypieczętowała zwycięstwo do 20.
Także i w trzecim secie Rosjanie byli wyraźnie lepsi. Brazylijczycy długo trzymali dystans dwóch punktów straty, ale znów mieli gorszą końcówkę, w czego efekcie przegrali tego seta do 20, a cały mecz 0:3.
Brazylia - Rosyjski Komitet Olimpijski 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)
W tabeli grupy B prowadzą oczywiście Rosjanie, wyprzedzając USA. Brazylia jest trzecia, przed Francją, Argentyną i Tunezją.