RP Lipsk wygrał na trudnym terenie. Borussia Moenchengladbach musiała uznać wyższość rywali

YouTube
Borussia Moenchengladbach uległa u siebie RB Lipsk 1:3 (0:1) w jedynym piątkowym meczu trzeciej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Wszystkie bramki dla gości zdobył Timo Werner. Napastnik reprezentacji siedem minut przed przerwą wykończył płaskim strzałem znakomite zagranie Szweda Emila Forsberga, a dwie minuty po zmianie stron popisał się przebojową szarżą między dwójką obrońców gospodarzy i nie dał szans golkiperowi rywali w sytuacji sam na sam.
Już w doliczonym czasie gry kontaktowe trafienie po uderzeniu głową uzyskał Szwajcar Breel Embolo, ale na więcej nie było już stać pięciokrotnych mistrzów Niemiec. Goście przypieczętowali jeszcze sukces w ostatniej doliczonej minucie, kiedy to Werner znów wykorzystał sytuację sam na sam, kompletując hat-tricka.
"Źrebaki" doznały w ten sposób pierwszej porażki w sezonie i pozostały na siódmym miejscu w tabeli. Zespół z Dolnej Saksonii natomiast po trzeciej wygranej z rzędu awansował na pozycję lidera klasyfikacji.
Łukasz Karyniewski30 Aug 2019 · 22:35