Ruch rozjechał Piasta! Nokaut! "Niebiescy" nie składają broni w walce o utrzymanie [WIDEO]

Marcin Bulanda / pressfocus
Ruch Chorzów nie zamierza się poddawać. "Niebiescy" odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Pokonali Piasta aż 3:0.
Od początku groźniejsi byli gospodarze. Blisko strzelenia gola w 11. minucie był Juliusz Letniowski, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.
W 32. minucie doskonałą okazję miał Daniel Szczepan. Napastnik "Niebieskich" podszedł do rzutu karnego, ale jego uderzenie obronił Karol Szymański. Bramkarz Piasta skutecznie interweniował też po dobitce Patryka Sikory.
Dwie minuty później Szymański nie był w stanie nic zrobić. Po zamieszaniu przed polem karnym Piasta piłka trafiła do Roberta Dadoka. Ten uderzył mocno, ale pomógł mu rykoszet od rywala. Dzięki temu strzał wylądował w siatce.
Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 56. minucie. Do drugiego rzutu karnego podszedł Szczepan. Tym razem pewnie pokonał Szymańskiego.
Piast był bezradny. Na deski rzucił go Sikora, który w 66. minucie popisał się cudownym uderzeniem z 16 metrów. 3:0!
Dla Ruchu to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na razie nie zmienia jego sytuacji - nadal zajmuje 17. miejsce w tabeli. Piast jest trzynasty. Ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Puszcza i Korona, które są za nim, w tej kolejce dopiero zagrają.