Rywal Realu Madryt prowokował Viniciusa. Teraz może zostać zawieszony [WIDEO]

W środę Real Madryt wygrał 1:0 z Mallorką. Jeden z podopiecznych Javiera Aguirre może zostać zawieszony za swoje zachowanie podczas spotkania.
W ostatnim meczu do gry wrócił Vinicius Junior. Skrzydłowy "Królewskich" od połowy listopada pauzował z powodu kontuzji mięśniowej.
Przeciwko Mallorce Brazylijczyk rozegrał 60 minut. Jeszcze w pierwszej połowie skrzydłowy był prowokowany przez Pablo Maffeo. Prawy obrońca wykonał gest sugerujący, że Vinicius jest płaczkiem. Piłkarz Realu zareagował śmiechem na zachowanie rywala.
Sędzia Alejandro Muniz Ruiz nie zauważył tego zdarzenia. To nie oznacza jednak, że Maffeo na pewno pozostanie bezkarny.
Ramon Fuentes z dziennika "Mundo Deportivo" poinformował, że defensor może zostać zawieszony nawet na dwa spotkania. Wszystko zależy od tego, czy Real Madryt zgłosi ten incydent do Komitetu Rozgrywek. Złożenie skargi prawdopodobnie zakończyłoby się ukaraniem Maffeo, ponieważ według prasy naruszył on artykuł 126. hiszpańskich przepisów, który zabrania wykonywania gestów uznawanych za przejaw prowokacji.
W tym sezonie Argentyńczyk wystąpił w 17 spotkaniach Mallorki. Zanotował w nich trzy asysty.
Adam Kłos04 Jan · 10:28
Źródło: Mundo Deportivo/Twitter