Porażka rywali Polaków. Japonia gorsza od Ghany

YouTube
Reprezentacja Japonii przegrała u siebie z Ghaną 0:2 w środowym meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata w Rosji. Drużyna z Azji to grupowy rywal Polski na zbliżającym się mundialu.
Mecz stanowił debiut Akiry Nishino, który w kwietniu zastąpił Vahida Halilhodzicia. Japończyk zdecydował się na ustawienie z trzema stoperami i wspierającymi ich wahadłowymi pomocnikami. Dało to niezłą grę, ale kiepski wynik.
Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Thomas. W 51. minucie na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Emmanuel Boateng.
Japonia w następnych meczach towarzyskich zmierzy się jeszcze ze Szwajcarią oraz Paragwajem. Pierwsze spotkanie na mundialu rozegra 19 czerwca z Kolumbią. Następnie zagra z Senegalem, a na zakończenie rywalizacji w grupie 28 czerwca będzie rywalem biało-czerwonych.
Kamil Kaczmarek30 May 2018 · 14:29