Polski bramkarz zdobywcą młodzieżowej LM!

Werner100359, wikipedia
RB Salzburg z Bartłomiejem Żynelem między słupkami pokonało w finale Benficę Lizbona 2:1 i wygrało młodzieżową Ligę Mistrzów.

Prowadzenie w pierwszej połowie objęli Portugalczycy za sprawą Jose Gomesa - gol w 29 minucie. W drugiej połowie to Austriacy jednak dwukrotnie trafiali do siatki rywali - Patson Daka w 70 oraz Alexander Schmidt w 75 minucie - i to oni wygrali w finale.

Cały mecz w barwach RB Salzburg rozegrał 19-letni polski golkiper, Bartłomiej Żynel. W 90 minucie popisał się doskonałą interwencją przy strzale jednego z zawodników rywali.

Żynel do austriackiego klubu przeniósł się przed trzema laty z Jagiellonii Białystok. W tegorocznej edycji młodzieżowej Ligi Mistrzów wystąpił w ośmiu spotkaniach i tylko czterokrotnie dał się pokonać rywalom.