Samobój zadecydował o wygranej Atletico z Valencią. Podopieczni Simeone zrównali się z ligowym liderem

Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Atletico Madryt w 11. kolejce Primera Division odniosło ważne zwycięstwo na wyjeździe z Valencią. O wyniku zadecydowała samobójcza bramka Toniego Lato.
W pierwszej połowie tego spotkania Atletico było częściej przy piłce i wyraźnie przeważało. Bramki nie udało się jednak strzelić żadnej ze stron i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W drugiej odsłonie Atletico nadal przeważało, a bramkę na wagę zwycięstwa udało się mu zdobyć dopiero w 78. minucie meczu. Było to trafienie samobójcze Toniego Lato - piłka dośrodkowywana z lewego skrzydła odbiła się od jego nogi i wpadła do bramki Valencii.
Więcej goli w tym meczu już nie padło. "Rojiblancos" zwyciężyli z "Nietoperzami" 1:0 w Walencji i zrównali się punkami z liderującym Realem Sociedad, mając o jedno spotkanie rozegrane mniej.
Dzięki tej wygranej Atletico ma 23 punkty i jest wiceliderem Primera Division za Realem Sociedad - oba zespoły mają taką samą liczbę punktów. Valencia plsuje się na 10. miejscu z 12 punktami.
W następnej kolejce Atletico Madryt zmierzy się na sławnym boisku z Realem Valladolid. Valencię czeka natomiast wyjazdowa potyczka z Eibar.
Łukasz Karyniewski28 Nov 2020 · 18:16