Sampdoria nadal niepewna utrzymania! Bartosz Bereszyński z kapitańską opaską przeciwko Lazio [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
Sampdoria uległa na wyjeździe Lazio 0:2 w ostatnim sobotnim meczu Serie A. Kapitanem zespołu z Genui był w tym spotkaniu Bartosz Bereszyński.
Pierwsza bramka dla ekipy Maurizio Sarriego padła pod koniec pierwszej połowy zawodów. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Luisa Alberto na listę strzelców wpisał się środkowy obrońca Lazio - Patric.
Niedługo po przerwie blisko zaliczenia asysty był Bereszyński. Reprezentant Polski zagrał piłkę do Abdelhamida Sabiriego, po którego strzale skuteczną obroną popisał się bramkarz gospodarzy, Thomas Strakosha.
W 59. minucie, po drugiej stronie boiska, wynik meczu ustalił w efektownym stylu Luis Alberto.
W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry do akcji ofensywnej swojej drużyny ponownie podłączył się Bereszyński. Tym razem po jego dośrodkowaniu w słupek trafił piłką na wślizgu rezerwowy Fabio Quagliarella.
Po przegranej na Stadio Olimpico Sampdoria pozostaje na 16. miejscu w ligowej tabeli i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Ekipę Bereszyńskiego czekają jednak jeszcze przed końcem sezonu na papierze trudne spotkania z Fiorentiną oraz Interem.
Tymczasem, dzięki wygranej w dzisiejszym meczu, Lazio awansowało na piątą lokatę w tabeli Serie A i jest bliskie zapewnienia sobie udziału w przyszłorocznej edycji Ligi Europy.
Wojciech_Falenta 07 May 2022 · 22:39