Sampdoria przegrała z Torino w Serie A. Linetty i Bereszyński grali od pierwszej minuty

Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
Torino FC wygrało na własnym boisku z UC Sampdorią 2:1 w meczu 30. kolejki Serie A. W zespole gości wystąpili Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.
Gospodarzom wygraną zapewnił jeszcze w pierwszej połowie Andrea Belotti, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. 25-latek najpierw trafił głową, a potem uderzył skutecznie z pięciu metrów.
Dla napastnika ze stolicy Piemontu były to jedenasta i dwunasta bramka w sezonie.
Sampdoria odpowiedziała sześć minut przed końcem za sprawą Manolo Gabbiadiniego, który trafił po strzale z dystansu. Piłkarzy z Genui na więcej jednak nie było stać.
W zespole gości od początku zagrali Karol Lientty i Bartosz Bereszyński, który został ukarany żółtą kartką. Defensywny pomocnik spędził na murawie 74 minuty i zanotował 26. występ w rozgrywkach. Prawy obrońca natomiast rozegrał całe spotkanie i zaliczył 23. mecz w obecnym sezonie.
W tabeli Serie A Torino awansowało na siódme miejsce z dorobkiem 48 punktów. Natomiast Sampdoria jest dziewiąta, ma na koncie 45 punktów.
W wieczornych środowych meczach ligi włoskiej zagrało jeszcze dwóch innych Polaków. Bartosz Salamon rozegrał 90 minut w barwach Frosinone Calcio w spotkaniu z Parmą. A Thiago Cionek w takim samym wymiarze czasowym przebywał na boisku w ekipie SPAL 2013, która rywalizowała z Lazio Rzym.

Łukasz Karyniewski03 Apr 2019 · 23:14