San Antonio Spurs pokonali Phoenix Suns po dogrywce

San Antonio Spurs pokonali po dogrywce Phoenix Suns 121:119. Zwycięstwo drużynie z Teksasu zapewnił Patty Mills.
Rozgrywający Ostróg trafił rzut z wyskoku z wysokości linii rzutów wolnych na 0,3 sekundy przed końcem. Jego zespół ustanowił rekord, bo w czwartym kolejnym spotkaniu rozegrał dogrywkę. Wcześniej w historii NBA jakiejkolwiek drużynie przytrafiły się trzy mecz z rzędu z dodatkowym czasem gry. Spurs wygrali trzy z czterech tych spotkań.
- Mieliśmy cztery mecze z rzędu z dogrywką i wygraliśmy trzy z nich. Myślę, że można mówić o tym pozytywnie - powiedział Mills, zdobywca 26 punktów w pojedynku rozegranym w Meksyku. - Dobrze egzekwowaliśmy nasze zagrywki. Nie mamy najlepszego sezonu, ale z jego trwaniem cały czas się uczymy - przyznał. Po 18 "oczek" dla ekipy Gregga Popovicha rzucili LaMarcus Ladridge, DeMar DeRozan i Dejonte Murray.
W zespole Słońc najlepszy był Ricky Rubio, zdobywca 25 punktów i 13 asyst. Frank Kamunsky dołożył 22 "oczka". - Grając bez Devina Bookera, wiedzieliśmy, że Ricky będzie miał wielki mecz - powiedział Monty Williams, trener Suns. - Koncentrowaliśmy się na każdej kolejnej akacji. Mamy jednak młodą drużynę, a Ricky jest zawodnikiem, na którym zawodnicy mogą często polegać - stwierdził.
Zespół z Arizony zajmuje siódme miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 11-14. W następnym meczu zmierzy się z Portland Trail Blazers. Natomiast Spurs mają 10 zwycięstw i 15 porażek, co plasuje ich na 11. pozycji. Kolejnym rywalem ekipy z Ostróg będą na wyjeździe Hosuton Rockets.