Sędzia skrzywdził Barcelonę? Kontrowersyjne decyzje na korzyść Las Palmas [VIDEO]

screen z youtube
Barcelona sensacyjnie zremisowała na wyjeździe z Las Palmas 1:1. Po meczu goście mieli olbrzymie pretensje do sędziego Matheu Lahoza.
Decyzje arbitra miały olbrzymi wpływ na przebieg meczu. W końcówce pierwszej połowie bramkarz Las Palmas Leandro Chichizola zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Gdyby nie jego interwencja, Luis Suarez najprawdopodobniej ruszyłby na opuszczoną bramkę. Lahoz jednak nie zareagował.
- Rozmawiałem z Lahozem w przerwie. To było oczywiste zagranie ręką, a on tego nie widział. Dla mnie sytuacja jest jasna, ale potrafię sobie wyobrazić, że trener Las Palmas ma inne zdanie - komentował po meczu Ernesto Valverde.
To nie był koniec kontrowersji. W drugiej połowie Lahoz podyktował rzut karny dla Las Palmas. Prawdopodobnie zareagował na starcie Sergiego Roberto z Matiasem Aguirregarayem.
- Nie wiemy, za co sędzia podyktował ten rzut karny. Nie rozumiemy jego decyzji. Jest niewytłumaczalna. To był niewidzialny karny - mówił po meczu Valverde.
Co ciekawe, był to pierwszy rzut karny podyktowany przeciwko Barcelonie w Primera Divison od 78 meczów. Ostatni raz zdarzyło się to w spotkaniu z Celtą Vigo w lutym 2016 roku.
Niespodziewany remis z Las Palmas spowodował, że przewaga Barcelony nad drugim w tabeli Atletico skurczyła się do pięciu punktów. Oba zespoły zagrają ze sobą już w najbliższą niedzielę. Początek gry o 16:15.