Sensacja na igrzyskach olimpijskich! Niespodziewana porażka murowanych faworytów do złota [WIDEO]

Na igrzyskach olimpijskich doszło do wielkiej sensacji. Koszykarska reprezentacja USA przegrała z Francją 76:83 w pierwszym meczu fazy grupowej.
Nie ulega wątpliwości, że Stany Zjednoczone są kolebką tej dyscypliny sportu. "Jankesi" zgarnęli osiem złotych medali na dziewięciu ostatnich igrzyskach.
Na tegoroczny turniej znów wysłano bardzo mocną kadrę. W pierwszej piątce USA znaleźli się Bam Adebayo, Kevin Durant, Draymond Green, Zach LaVine oraz Damian Lillard, którzy regularnie błyszczą w NBA. Na ławce siedzieli z kolei tacy zawodnicy, jak Jrue Holiday i Khris Middleton, którzy niedawno zostali mistrzami najlepszej ligi świata, a także Jayson Tatum czy Devin Booker.
Największymi gwiazdami Francji są Rudy Gobert oraz Evan Fournier. W pierwszej połowie ten drugi dwoił się i troił, aby utrzymać "Trójkolorowych" w meczu. Skuteczność Amerykanów z dystansu oraz dobra gra w obronie mogły jednak sugerować, że nie dojdzie do żadnej niespodzianki.
W trzeciej i czwartej kwarcie Francuzi rozpoczęli jednak pogoń za rywalami. Zza łuku błyszczał Evan Fournier, podczas gdy w USA rzuty z nieprzygotowanych pozycji oddawali Durant czy Jayson Tatum.
Francja wygrała różnicą siedmiu punktów. Fournier zakończył mecz z dorobkiem 28 oczek i 4 zbiórek. W Stanach Zjednoczonych najskuteczniejszy był Jrue Holiday, zdobywca 18 punktów. W następnej kolejce fazy grupowej podopieczni Gregga Popovicha zagrają z Iranem. Francuzów czeka starcie z Czechami.

Francja - USA 83:76 (15:22, 22:23, 25:11, 21:20)