Sensacja! Nieporadna Hiszpania przegrała z Rosją! Zadecydowała seria rzutów karnych! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Sensacja na mundialu! Reprezentacja Hiszpanii przegrała z Rosją po serii rzutów karnych (3:4) . Po 120 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1.
Relację z tego spotkania przeczytasz tutaj.
Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów mocno rozczarowała. Składnych akcji i celnych strzałów było jak na lekarstwo, a niektórym przypomniały się wydarzenia z pojedynku Polski z Japonią.
Jako pierwsi prowadzenie objęli Hiszpanie. Po rzucie wolnym Ramos wdał się w fizyczną walkę z Ignaszewiczem, a dośrodkowana piłka odbiła się od rosyjskiego obrońcy i wleciała do siatki.
W kolejnych minutach niewiele działo się na boisku. Obie ekipy miały wielkie problemy, by oddać celny strzał. Mecz ożywił się dopiero w 40. minucie. Wówczas Pique zagrał ręką we własnym polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Dziuba.
W drugiej połowie Hiszpanie przycisnęli rywala, nie mogli jednak przebić się przez defensywę rywali. W 85. minucie z dystansu uderzył Iniesta, ale rosyjski golkiper zdołał odbić piłkę. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i po raz pierwszy na mundialu w Rosji kibice obejrzeli dogrywkę.
W 109. minucie Rodrigo przedarł się prawą stroną i oddał groźny strzał na bramkę, ale Akinfiejew był na posterunku. W ostatnich minutach Hiszpanie zamknęli rywali w polu karnym - Ramos domagał się nawet rzutu karnego, ale na nic się to nie zdało i o tym, kto zagra w ćwierćfinale, rozstrzygnęły rzuty karne.
W serii jedenastek lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 4:3. O wyniku zadecydowały pudła Koke i Aspasa.
Daniel Makarewicz01 Jul 2018 · 18:41