Sensacja w Miami! Aryna Sabalenka odpadła już w trzeciej rundzie

Aryna Sabalenka odpadła z turnieju w Miami! Białorusinka swój udział w tej imprezie zakończyła już w trzeciej rundzie.
Sabalenka w ostatnim czasie przeżywała trudne chwile. Tuż przed turniejem w Miami zmarł jej były partner Konstantin Kolcow. Mimo tego zdecydowała się na grę. Do rywalizacji przystąpiła w drugiej rundzie, w której pewnie pokonała Paulę Badosę.
Podobny scenariusz prognozowano w rywalizacji Sabalenki z Anehliną Kalininą. Wskazywał na to też początek meczu, bo Ukrainka straciła podanie już przy pierwszej okazji. Szybko jednak odrobiła straty, a w dodatku przełamała Sabalenkę w kluczowym momencie seta. Kalinina objęła prowadzenie 5:4. Następnie zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej partii. Wygrała 6:4.
Drugi set należał do Sabalenki. Białorusinka miała zdecydowaną przewagę i po dwóch przełamaniach szybko zakończyła grę. Zwyciężyła 6:1.
Mogło się wdawać, że Sabalenka pójdzie za ciosem, ale nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. W trzecim secie na korcie rządziła Kalinina, która wyszła na prowadzenie 4:0. Sabalenka jeszcze raz zerwała się do walki, przełamała rywalkę, lecz nie była w stanie odwrócić losów seta. Ukrainka wygrała go 6:1.
Anhelina Kalinina
Szybkie odpadnięcie Sabalenki jest oczywiście korzystne dla Igi Świątek. Polka, w przypadku kolejnych zwycięstw w Miami, może powiększyć przewagę nad Białorusinką w rankingu WTA.
Marcin Karbowski24 Mar · 07:34
Źródło: onet.pl