Sensacja w Paryżu! PSG zremisowało z Łudogorcem i straciło pierwsze miejsce w grupie

Vlad1988/Shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain tylko zremisowali u siebie z Łudogorcem Razgrad 2:2 (0:1) w spotkaniu 6. kolejki grupy A rozgrywek Ligi Mistrzów. Grzegorz Krychowiak oglądał zawody z ławki rezerwowych.

Na Parc des Princes sensacyjne prowadzenie gościom zapewnił po kwadransie gry strzałem głową Virgil Misidjan. Holender wykorzystał znakomite dośrodkowanie w pole karne Brazylijczyka Natanaela.

Wyrównał szesnaście minut po zmianie stron kapitalnym uderzeniem przewrotką Urugwajczyk Edinson Cavani, ale radość miejscowych nie trwała długo.

Osiem minut później Brazylijczyk Wanderson, po odbiorze i zagraniu swojego rodaka Jonathana Cafu, płaskim strzałem zdobył dla przyjezdnych z Bałkanów drugą bramkę. Drużynę znad Sekwany przed porażką uchronił dopiero w doliczonym czasie gry Argentyńczyk Angel Di Maria.

Mistrzowie Francji po takim rozstrzygnięciu spadli na drugie miejsce w tabeli, natomiast mistrzowie Bułgarii zapewnili sobie trzecią lokatę, gwarantującą udział w Lidze Europy.

W drugim wtorkowym meczu tej grupy Arsenal Londyn rozbił na wyjeździe FC Basel 4:1. Na St. Jakob-Park najpierw trzykrotnie celnymi strzałami z pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy Hiszpan Lucas Perez, a później po przytomnym zagraniu Niemca Mesuta Oezila podwyższył jeszcze z bliska Alex Iwobi.

Sukces mógł być jeszcze bardziej okazały, ale Alexis Sanchez z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Niespełna kwadrans przed przerwą rozmiary porażki mistrzów Szwajcarii zdołał jeszcze zmniejszyć Iworyjczyk Seydou Doumbia.

Dzięki czwartej wygranej w tej edycji LM podopieczni Arsena Wengera zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i z uprzywilejowanej pozycji przystąpią do losowania par 1/8 finału.