Sensacja w Pucharze Polski! Zagłębie Lubin odpadło z II-ligowcem

Tomasz Folta / Press Focus
Sensacja w 1/8 finału Pucharu Polski. Zagłębie Lubin po rzutach karnych odpadło z II-ligową Chojniczanką.
Goście mogli rozpocząć mecz od mocnego uderzenia. II-ligowiec już w czwartej minucie miał rzut karny, ale Klichowicz nie potrafił zamienić go na gola.
Spotkanie było niespodziewanie wyrównane. W pierwszej połowie to Chojniczanka dłużej utrzymywała się przy piłce.
Po przerwie optyczną przewagę miało Zagłębie, ale niewiele brakowało, a prowadzenie objęliby goście. W 71. minucie piłka wpadła nawet do bramki, lecz po analizie VAR okazało się, że na wcześniejszym etapie akcji był spalony.
Rozstrzygnięcia nie przyniosło ani podstawowe 90 minut, ani dogrywka. O wszystkim zadecydowały zatem rzuty karne.
Te skuteczniej wykonywali gracze gracze gości. O wszystkim zadecydowała dopiero siódma kolejka. Najpierw gola do Chojniczanki strzelił Mudra, a po chwili jedenastki nie wykorzystał Crnomarković. 6:5 w karnych dla II-ligowca!
Marcin Karbowski11 Feb 2021 · 20:22