Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Sensacyjna porażka Niemców! Mistrzowie zabawy pokonali mistrzów świata! [VIDEO]

Daniel Makarewicz  17 cze 2018 | 18:50 140
Źródło zdjęcia: AGIF/Shutterstock

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie przegrała 0:1 z Meksykiem w meczu grupy F na mistrzostwach świata w Rosji.

Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.

Tak żywiołowego meczu na mundialu w Rosji jeszcze nie widzieliśmy. Świetne tempo gry, akcja za akcję, strzał za strzał - tak mogłoby wyglądać w każde spotkanie na mistrzostwach świata. Meksykanie w pierwszej połowie grali z polotem i fantazją, czym wyraźnie zaskoczyli swoich rywali.

Meksyk zaczął od mocnego uderzenia, gdy już w pierwszej minucie przed szansą stanął Lozano, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Boateng.

W kolejnych minutach oglądaliśmy spektakularną wymianę ciosów. Najpierw Werner uderzył obok słupka, potem Kimmich popisał się świetną centrą i Khedira był o krok o zdobycia gola. Meksykanie za to wyprowadzali groźne kontry, które w końcu przyniosły efekt. W 35. minucie perfekcyjny atak wykończył Lozano, który strzałem w krótki róg pokonał Neuera.

Niemcy od razu rzucili się do odrabiania strat. W 38. minucie Kroos przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce. Warto odnotować, że w pierwszej połowie piłkarze obu drużyn oddali w sumie 17 strzałów.

W drugiej połowie Niemcy zdominowali rywala. Długimi monetami Meksykanie bronili się całą drużyną. Dobry okazji nie wykorzystali Kimmich, Kross i Draxler. Z kolei Meksyk bronił się z poświęceniem i nadal czyhał na kontry. Chicharito dwa razy mógł podwyższyć prowadzenie, ale brakowało mu zdecydowania w kluczowych momentach.

W 74. minucie na boisku pojawił się Rafael Marquez, który tym samym wystąpił na piątych kolejnych mistrzostwach świata.

W 82. minucie Layun mógł zamknąć mecz, ale jego strzał przemknął obok słupka. Niemcom w tym fragmencie meczu wyraźnie brakowało sił i świeżości. W ostatnich minutach kilka razy kotłowało się pod bramką Meksyku, ale Brandt trafił w słupek. W ostatniej akcji nawet Neuer pokazał się w polu karny rywali, ale wynik nie uległ zmianie.

+2
Ciekawe co tam Muller mówi że aż buzię zakrywa, pewnie Scheiss Takos.........

0
opo meczu Anglia -Tunezja (2-1) dla kanalu 1(niemieckiej telewizji) Oliver Bierhoff na odpowiedz dziennikarza ktory zadal mu pytanie... Jaka druzyne widzi na kandytata na MS... opowiedzial krotko POLEN. Na pytanie dlaczego tak typuje opowiedzial... ze w koncu Polakom tez sie nalezy cos od... zycia ( Caly wywiad z tlumaczeniem wrzucilem na swoja strone) Bierhoff ma obawy czy Niemcy wyjda... z grupy. Wierze ze... wyjda !!!... Ale do konfrontacji... Niemcy - Polska... moze nie dojsc. Kto twierdzi ze mam racje... niech mnie minusuje.

+4
Nie pierwszy raz Niemcom nie idzie w Rosji, tylko tym razem niech nie narzekają na zimno xd
18 cze 2018 | 09:29
+13
ta radość w sercu po porażce niemców nie do opisania brawo mexico
18 cze 2018 | 08:45
+3
Każdy faworyt do wygrania turnieju jak narazie zawiódł, nawet remisujac Hiszpania czy wygrywając Francja. Póki co tylko Chorwacja i Portugalia z tych poważnych ekip zagrały dobre spotkania. To może być bardziej zaskakujący turniej niż ten w Azji w 2002 roku. Francja bez lidera, drużyny z Ameryki Płd to zawsze niewiadoma, Hiszpanie po ciężkim sezonie i swoimi problemami, Niemcy wyglądają jakby głodni sukcesu nie byli, ciekawe czy Belgia dorosła juz do " poważnego " zwycięstwa, ja myślę, że nie. I tu pojawia się szansa dla ekip typu Meksyk, Kolumbia, Chorwacja czy Portugalia, które mają potencjał , ale faworytem nikt ich nie nazwie. Fajnie by było zobaczyć taki zespół z "2 półki " z pucharem.
18 cze 2018 | 09:02
+5
Może Polska zmieści się także na tej drugiej półce?
18 cze 2018 | 09:10
-1
Jak narazie to podskoczyla i złapała się brzegu tej półki. Ugraja coś więcej niż wyjście z grupy, to na nią wejdą. Jednak aby na niej zostać trzeba zagrać jeszcze ze 2 turnieje na poziomie Euro 2016. Chociaż czemu nie marzyć. Polska zawsze lepiej gra z faworytami niż ekipa mi słabszymi. Wyjdą z grupy to może się zdarzyć wszystko, byle nie spalić nie na starcie.
18 cze 2018 | 09:43
0
Faktem jest, że brakuje nam doświadczenia płynącego z gry na wielkich imprezach, ale ekipa Górskiego też takiego nie miała. Póki co Polska nie zagrała ani jednego meczu na tym turnieju, ale skłonny jestem postawić tezę, że jeśli wyjdziemy z grupy na pierwszym miejscu to możemy na tych mistrzostwach wiele zdziałać. Mecz z Senegalem da odpowiedź w tej sprawie. Jeśli go wygramy to nie wyobrażam sobie abyśmy nie wyszli z grupy.
Na razie wszystkie ekipy są nabuzowane i grają na maksa, a stąd kłopoty faworytów.
18 cze 2018 | 08:12
+4
Meksyk jest już pewny wyjścia z grupy i to co najmniej z sześcioma punktami, co do przyszłości mistrzów świata będzie decydował mecz ze szwedami, a z tą nacją nie gra się łatwo i przyjemnie, a boleśnie o tym przekonali się już argentyńczycy! Także w tej grupie może dojść do megasensacji i jest prawdopodobny taki scenariusz, że mistrz świata nie wyjdzie z grupy?! Podobnie jak to było z Francją w 2002 roku, a jeśli niemieckiej maszynie uda się wyjść z grupy to kto wie czy już na etapie 1/8 finału nie dojdzie do rewanżu za 2014 rok z reprezentacją Brazylii? Wszystko będzie zależało od dalszego scenariusza jaki się rozegra w grupach E i F, bo odbywają się pierwsze mecze i nikt na razie nie odpuszcza, bo jeszcze drużyny mają potencjał nawet i te słabe, jak to mówią "pierwsze śliwki robaczywki".
18 cze 2018 | 06:45
Jak sensacyjna porażka, dobrze że tylko 1:0 przegrali 🤩🤩🤩
+2
Jaka sensacyjna porażka, dobrze że tylko 1:0 przegrali 🤩🤩🤩
18 cze 2018 | 00:39
-10
Niemcy i Polska out po fazie grupowej - to by było coś!!!!
17 cze 2018 | 22:30
+25
Niemiaszki mi kupon zepsuli :(
17 cze 2018 | 22:15
+6
Oglądałem mecz i nie widziałem tam sensacji :-) mecz bardzo dobry , Meksyk grał bardzo fajna piłkę i szkoda że wygrał tylko 1:0
17 cze 2018 | 22:06
+5
To nie jest zadna sensacja, Meksyk po raz kolejny wyjdzie bez problemu z grupy na mundialu.
17 cze 2018 | 21:26
+41
tak XD
17 cze 2018 | 22:05
+18
I powiedzcie czy metoda Meksykanów nie jest łatwiejsza, przyjemniejsza i wydajniejsza ? XD
17 cze 2018 | 21:14
+11
Jaka to sensacja? Jedyna sensacja do tej pory to zwycięstwo Francji z Australią.
17 cze 2018 | 21:08
+20
Te mistrzostwa będą pełne niespodzianek
17 cze 2018 | 21:06
+11
dobrze jeszcze raz im sie noga powinie i moze... nie wyjsie z grupy?
17 cze 2018 | 20:39
+19
Oj czuje że Loew na tych mistrzostwach sporo nawącha się swoich paluszków z nerwów 😋
+19
Muller bardzo slabiutki, brakowalo im szybkosci i jakiegos polotu brakowalo im L.Sane.
-59
Szkoda... Tak liczyłem na Niemców, że ich rozniosą. Trudno, pociesze się we wtorek porażką polski.
Ps.Wbijamy tutaj 50 minusów
17 cze 2018 | 20:21
+18
smieszny jestes
17 cze 2018 | 19:38
-7
Z taką obroną Niemcy nawet jak wyjdą z grupy (co nie będzie takie proste), to daleko nie zajadą, silniejsza ekipa ich wypunktuje i może być gorzej niż Niemcy - Brazylia 4lata temu.

No i tak na marginesie - nie wyobrażam sobie, żeby to co skończył Lozano lewy w 100 próbach zrobił.
A przecież to najlepszy napastnik na świecie :D
17 cze 2018 | 22:00
+2
No racja. Lewy by strzelił po długim w okno od poprzeczki ;)
17 cze 2018 | 19:36
+14
Ten mundial ujawnia wiele zakamuflowanych pod plaszczykiem gwiazdy, miernot
17 cze 2018 | 19:34
+4
Niemcy troche ospale bez polotu,chociaż pod koniec mocno przyciskali ale powaznej 100% sytuacji nie mieli. Jestem kibicem Bayernu ale oczywiscie w mojej tylko opinii jezeli ktoś uważa że już teraz Lewego śmiało można zastąpić Wernerem to myślę że jest w błędzie nie małym.Może za trzy lata jak się rozwinie. Niemcy drużyna turniejowa ale jak się nie wezmą to już po fazie grupowej odpadna. Oczywiscie Szwedzi i Korea nie oddadzą pkt a tym bardziej Szwedzi
17 cze 2018 | 19:30
+8
I dobrze szwabom
17 cze 2018 | 19:29
+20
Ostatnie mecze przed MŚ i mecz z Meksykiem pokazują, że u Niemców nie ma kto grać. A w tym meczu najlepiej zagrał Neuer, tylko taka gra może nie wystarczyć do wyjścia z grupy. Gratulacje dla Meksyku.
17 cze 2018 | 19:28
+50
Nie wiem, czy tylko ja odnioslem takie wrazenie, ale albo mi sie wydaje, albo szpakowski jest slepy jak kret. Rozumiem pomylic reusa z kimmichem, ale hummelsa z boatengiem?
17 cze 2018 | 19:33
+11
To nie jest wrażenie, a takich pomyłek było więcej. Zapamiętałem tylko jedno pod koniec meczu: pomylił Plattenhardta z Crossem.
17 cze 2018 | 19:48
+19
Lepszy był tekst, zagrał na czas, ale nie wiem co chciał uzyskać. A drugi go prostuje, zagrał na czas. ☺️
18 cze 2018 | 09:54
+1
spaliłeś to, było tak: "nie wiem co taką grą na czas chciał uzyskać, to było bezsensowne zachowanie" na co drugi "czas".
Według Szpaka dp Khediry była dogrywana piłka w środku pola, a on siedział od dziesięciu minut na ławce rezerwowych.
+26
Według Szpaka do Khediry była dogrywana piłka w środku pola, a on siedział od dziesięciu minut na ławce rezerwowych.
17 cze 2018 | 20:56
+21
To znak że czas na emeryturke. Szczerze to czas na nią przyszedł już dobre 10 lat temu...
+19
jak widac Niemcy poraz kolejny, odnoszą porażke na ziemi Rosyjskiej.
17 cze 2018 | 19:26
Jak to senseacja...Wydaje się że tylko Meksyk mógł z nimi wygrać w tej grupie.Ale myśle że z Koreą też będą mieli problemy,ale i tak na koniec wygrają.Szwedzi odpadną z kretesem.
-8
Jaka to senseacja...Wydaje się że tylko Meksyk mógł z nimi wygrać w tej grupie.Ale myśle że z Koreą też będą mieli problemy,ale i tak na koniec wygrają.Szwedzi odpadną z kretesem.
17 cze 2018 | 19:25
+3
Szacunku do gry Meksykanów nabrałem po meczu naszych orłów na jesieni ub.r. /przegranym 0:1/. Nie chodzi o to, że przegraliśmy, ale widać było dużo jakości w grze Latynosów jako drużyny.
W jakiejś wypowiedzi na meczykach do zespołów drugiego planu, które mogą pozytywnie zaskoczyć na tych mistrzostwach zaliczyłem Meksyk. Dlatego nie jestem zaskoczony wynikiem, a zwłaszcza po obejrzeniu kilku ostatnich meczów Niemców. Wiadomo, że nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków i skreślać naszych zachodnich sąsiadów, bo oni zawsze grają do końca, ale prawdopodobieństwo, że nie wyjdą z grupy wyraźnie po meczu z Meksykiem wzrosło. Zarówno Szwedzi jak i Koreańczycy tanio skóry nie sprzedadzą.
Niemcom brakuje w składzie Lewandowskiego. He, he...
17 cze 2018 | 19:20
-39
Nie rozumiem czemu w komentarzach jest tyle komentarzy o tym, że „Dobrze że Niemcy przegrali” i pisownia typu „Szwaby” albo „helmuty” opisująca zawodników . Czy w niemieckich mediach albo stronach gdy Polska przegra w jakaś dyscyplinę to są takie komentarze ? Nie ! Czemu ? Bo Polacy nadal mają w tych swoich rozumkach, że dzisiejsze Niemcy to nadal nazisci i, że zabijają i napadają... możecie sobie minusowa, ale to wciąż swiadczy o waszej nie poradniaści i tolerancji ...
17 cze 2018 | 19:23
+39
Ale ty jesteś dziwny, albo głupi... Tak, jak Polska przegrywa to w Niemcach świętują. Ostatnio zapowiadali nam że polegniemy w fazie grupowej. Jak Polska przegrywała mecze to w Niemcach był karnawał i wielka feta. Mój kolega Marcus z Niemiec mówił mi że u Niemców przegrana Polaków to powód do dumy i świętowania, nienawidzą nas tam, w czasie II WŚ mordowali niewinnych ludzi, to pasożyty i hieny i każdy polak powinien świętować porażkę niemca! Jak tego nie rozumiesz nie jesteś polakiem tylko folksdojczem
17 cze 2018 | 20:25
-9
Jak wspomniałeś w czasie II WŚ czynili takie okropne rzeczy... A ja nawiązałem do tego, że teraz tego nie robią i wstydzą się tego co ich przodkowie czynili. A powracając do twojego kolegi i ich obyczaji to również maja inne poglądy na życie. Jeśli nas nienawidzą to napewno nie za 2 WŚ gdzie my byliśmy poszkodowanymi. Lecz nienawidzą nas zapewne za czasy teraźniejsze, wystarczy spojrzeć na naszych rodaków za granica, w większości wykonują proste prace np. Budowa albo zmywak w restauracji. Polacy piją i wywołują awantury czy to na imprezach czy innych tego typu miejscach. Wyjeżdżają ze swoimi Kobietami i ona tam rodzą dzięki i cieszą się ze maja darmowy zasiłek i nie musza pracować. Wiec uznają nas za pasożyty. I kończąc moja wypowiedźjestem Polakiem, ale przez takich ludzi przyszywa nam się łatkę właśnie takich ludzi i czasem jako Polak wstydzę się za rodaków.
17 cze 2018 | 21:00
+8
Do czarna piłka:no kolego jeżeli uważasz że Polacy wyjeżdżają do prostych zawodów i zaliczasz do tego budowlanke to brawo za rozeznanie w temacie. Co do tych prostych zawodów to wg mnie praca nie hanbi sam nie wykonuje prostego zawodu ale tak uwazam. A idac Twoim tokiem myslenia to wyobrazasz sobie w Polsce samych Kaczynskich w Niemczech same Merkel w Turcji Erdoganow? A stawianie wszystkich w jednym szeregu bo sie wstydzisz to już szczyt. Niemcy Anglicy itp sa wszyscy idealni?zreszta jak tak dalej pojdzie to nie bedzie białych Niemcow itd innych krajów
-7
Chyba braku tolerancji, jeśli już. Bardzo dobrze uzasadnionym braku tolerancji, będąc dokładnym.
+37
Oni mówią na nas - zaścianek, debile ze wschodu, psy, złodzieje, 100 lat za murzynami, słudzy itd itp itc Jak to świadczy o Niemieckiej tolerancji i poradności?? :P Pozdrawiam..
17 cze 2018 | 20:28
-7
Porównać człowieku Polskę (wschód) a Niemcy (zachód) mogą mówić, że 100 lat za murzynami bo wystarczy spojrzeć na nasz kraj. Zarobki,drogi cała infrastruktura oraz społeczeństwo. Słudzy ? Tak,bo Polacy za granica pracują w karygodnych warunkach i się cieszą. Debile ze wschodu ? Pewnie bo jeśli tak myslice nadal o nich to moga nas tak nazywać ...
17 cze 2018 | 22:31
+8
Już się nie poniżaj.... nikt nie lubi pieprzonych szwabów i mogą mi co najwyżej skoczyć. A jak tak ich kochasz to wypieprzaj do nich i daj nam tutaj normalnym polakom spokój.....
+8
Oczywiscie ze sa takie lekcewazace i cyniczne wypowiedzi. Kiedys czytalem na sport1.de. Kolego oni mysla ze sa krolami swiata a Pl to jakis wyprysk (moim zdaniem de jest bardzo przereklamowane nawet pod wzgledem poziomu zycia)
17 cze 2018 | 19:35
Podpisujesz się czarną piłke,to jest rasizm,a tak na poważnie to "Helmuty" przegrali bo w Polsce jest łamana konstytucja i pokazywał go TVP
+4
Podpisujesz się czarną piłke,to jest rasizm,a tak na poważnie to "Helmuty" przegrali bo w Polsce jest łamana konstytucja i pokazywał mecz TVP
+1
Wymyślając no nick nie miałem na myśli rasizmu. Nawiązałem w nim o KOLORZE ! W wielu miejscach można kupić piłkę o KOLORZE CZARNYM. Jeśli dziecko w skepie powie na piłkę, że jest czarna to jest rasistą ?
17 cze 2018 | 19:18
+20
Brawo Mexico. Kto wie .Moze czarny kon mistrzostw ?.
17 cze 2018 | 19:17
+18
Z całym szacunkiem, ale to dzisiaj Niemcy wyglądali jakby się bawili na podwórku, a nie grali w poważną piłkę. Meksykanie wybiegani, z ogromnym zaangażowaniem do końca, kondycyjnie wyglądali znakomicie, szkoda, że nie wygrali wyżej, bo mieli swoje sytuacje.
+10
Może to głupio zabrzmi, ale to było najszybsze 45 minut na Mistrzostwach Świata. Pierwsza połowa to była piękna piłka. Czekam już na kolejny meczyk, gratulacje dla Meksyku.