Bayern Monachium rozgromił FSV Mainz, choć słabo zaczął mecz. Robert Lewandowski z kolejnym golem [WIDEO]

Federico Guerra Moran / Shutterstock.com
FC Bayern Monachium wygrał z FSV Mainz 6:1 (2:1). Jednego z goli strzelił Robert Lewandowski.
Po ostatnim wysokim zwycięstwie w Gelsenkirchen wydawało się, że starcie z Mainz będzie dla Bawarczyków spacerkiem. Wrażenie to wzmogło się, gdy okazało się, iż w pierwszym składzie wystąpi nowa gwiazda "Die Roten" - Philippe Coutinho.
Początek był jednak zgoła odmienny. Goście w 6. minucie wyprowadzili kontrę, którą wykończył Jean-Paul Boetius. Chwilę wcześniej dobrą pozycję do strzału pod bramką gości wywalczył sobie Robert Lewandowski, ale Polak nie zdołał zdobyć bramki.
W kolejnych minutach Bayern mocno naciskał, ale miał poważne problemy ze stworzeniem poważnego zagrożenia. Wreszcie udało się to w 36. minucie.
Benjamin Pavard wpisał się na listę strzelców po podaniu Ivana Perisicia. Francuz uderzył w sposób imponujący, w dodatku z trudnej pozycji.
Tuż przed przerwą Bayern zdobył drugą bramkę. Kapitalnym uderzeniem popisał się David Alaba.
Kilka minut po przerwie Bayern podwyższył prowadzenie. Wrzutkę z prawej strony strzałem głową wykończył Ivan Perisić.
Po 10 minutach kolejną bramkę dla Bawarczyków zdobył Kingsley Coman. Francuz dobrze wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Kilkanaście minut przed przerwą piłkarze z Monachium zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, dla którego to już 6. trafienie ligowe w tym sezonie.
Następnie gola na 6:1 dla Bayernu strzelił Alphonso Davies.