Sergio Aguero dał kolejne trofeum Manchesterowi City. Chelsea bez szans [VIDEO]

kivnl / shutterstock.com
Znamy już pierwsze rozstrzygnięcie sezonu w Anglii. Manchester City wygrał z Chelsea 2:0 w meczu o Tarczę Wspólnoty.
W pierwszej połowie tempo gry było wakacyjne. Pozbawiona werwy była zwłaszcza gra Chelsea, która nie potrafiła poważniej zagrozić bramce Claudio Bravo.
Manchester City objął prowadzenie w 13. minucie. Sergio Aguero otrzymał piłkę przed polem karnym, zrobił użytek z pozostawionej mu swobody i pewnym strzałem z szesnastu metrów trafił do siatki. To dwusetny gol Argentyńczyka w barwach City.
Chelsea po stracie pierwszego gola nie pokazała niczego godnego uwagi. Atakowała wolno i nieskładnie. Znacznie lepsze wrażenie sprawiali mistrzowie Anglii, którzy podwyższyli prowadzenie w 58. minucie. Znów do siatki trafił Aguero, który wystartował do dobrego podania i płaskim uderzeniem nie dał szans Williemu Caballero.
Do końca meczu Manchester City kontrolował przebieg gry. Mógł nawet podwyższyć prowadzenie, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Aguero, dwukrotnie Brahim Diaz i Bernardo Silva. Chelsea była blisko zdobycia kontaktowej bramki w samej końcówce, gdy po niezgrabnej interwencji Bravo niezłej sytuacji nie wykorzystał Victor Moses.
Kamil Kaczmarek05 Aug 2018 · 17:55