Serie A: Atalanta i Fiorentina podzieliły się punktami

F l a n k e r, wikipedia
Atalanta Bergamo zremisowała przed własną publicznością z Fiorentina 1:1 (1:0) w przedostatnim niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia całe zawody z ławki rezerwowych ekipy z Toskanii obserwował Bartłomiej Drągowski.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po szesnastu minutach płaskim strzałem z pola karnego Chorwat Milan Badelj. Wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy uderzeniem głową Andrea Petagna, któremu precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego Argentyńczyk Alejandro Gomeza.
Obie drużyny zremisowały po raz ósmy w tym sezonie. Zespół z Lombardii pozostał na ósmej pozycji w tabeli, natomiast "Viola", która kończyła zawody w osłabieniu, zachowała jedenastą lokatę w klasyfikacji.