Serie A: Bologna FC pokonała Cagliari, a Łukasz Skorupski zachował czyste konto

Bologna FC pokonała Cagliari, a Łukasz Skorupski zachował czyste konto
LigaDue, wikipedia
Bologna FC pokonała u siebie Cagliari Calcio 2:0 w mecz 27. kolejki Serie A. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski.
Bologna prowadzenie objęła w 34. minucie, kiedy Erick Pulgar wykorzystał rzut karny. Dla Chilijczyka to premierowe trafienie w trwających rozgrywkach.
Wynik spotkania ustalił w 77. minucie Roberto Soriano uderzeniem z pola karnego po zagraniu Nikoli Sansone. Dla 28-latka to również pierwsza bramka w tym sezonie.
W barwach zespołu ze Stadio Renato Dall'Ara cały mecz rozegrał Łukasz Skorupski. Polak wystąpił po raz 27. w tym sezonie i zachował siódme czyste konto.
Dla walczącej o utrzymanie Bologni wygrana z ekipą z Sardynii jest cenna i pozwoliła przerwać passę czterech meczów bez wygranej. "Rossoblu" to osiemnasta drużyna Serie A z dorobkiem 21 punktów.
Cagliari jest natomiast na czternastej pozycji, ma na koncie 27 punktów.
Łukasz Karyniewski10 Mar 2019 · 14:46