Serie A: Bologna zdobyła trzy punkty w Weronie

LigaDue, wikipedia
Bologna FC pokonała na wyjeździe Hellas Verona 3:2 (1:2) na zakończenie 13. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi pierwszego gola dla ekipy gospodarzy strzelił Alessio Cerci. Włoski napastnik wpisał się na listę strzelców w 12. minucie, a przy jego trafieniu asystował Mohamed Fares. Drugą bramkę dla drużyny z Werony zdobył Martin Caceres, który w 33. minucie w sytuacji sam na sam pokonał golkipera rywali.
Trafienia na rzecz ekipy gości zapisali na swoje konta Mattia Destro w 22. oraz Orji Okwonkwo w 74. minucie, a szalę zwycięstwa na korzyść "Rossoblu" przechylił Godfred Donsah w 76. minucie.
Zespół Fabio Pecchii zajmuje obecnie 19. miejsce w tabeli Serie A, z kolei drużyna Roberto Donadoniego plasuje się na 10. pozycji.