Serie A: Cenne zwycięstwo ekipy Cionka, 90 minut reprezentanta Polski

MediaPictures.pl/Shutterstock
FC Crotone przegrał u siebie ze SPAL 2013 2:3 w pierwszym niedzielnym meczu 26. kolejki włoskiej Serie A. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Thiago Cionek, który został ukarany żółtą kartką.
Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie. Mirco Antenucci otrzymał piłkę w polu karnym i oddał mocny strzał z kilku metrów. Futbolówka przełamała rękę bramkarza i wylądowała w jego bramce. Tuż po przerwie miejscowi wyrównali. Skuteczną dobitką popisał się Ante Budimir.
Dwie minuty później ponownie prowadziło SPAL 2013. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową strzelił Lorenco Simić. Po godzinie gry było już 1:3. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Crotone i trafiła do Alberto Paloschiego, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.
Przyjezdni skończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pasquale Schiattarelli. W końcówce rozmiary porażki miejscowych zmniejszył Budimir, który skompletował dublet.
Po tej porażce podopieczni Waltera Zengi zajmują 17. miejsce w ligowej tabeli, mając zdobytych 21 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Torino FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Leonardo Sempliciego plasuje się na pozycję niżej z 20 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Bologna FC.