Serie A: Debiut Błaszczykowskiego

mgilert, Shutterstock
Jakub Błaszczykowski zadebiutował w barwach AC Fiorentiny. Jego drużyna w meczu trzeciej kolejki Serie A pokonała na własnym stadionie Genoę 1:0.

Jedynego gola dla gospodarzy na Stadio Artemio Franchi strzelił Khouma Babacar w 60. minucie meczu. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Borja Valero. Trzy minuty później z placu gry usunięty został pomocnik "Violi" Milan Badelj, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Błaszczykowski pojawił się na boisku dziesięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, zmieniając Borję Valero.

W innym sobotnim spotkaniu AS Roma pokonała na wyjeździe Frosinone 2:0. Bramki dla stołecznej drużyny strzelili Iago Falque i Juan Iturbe. Cały mecz w składzie gości rozegrał Wojciech Szczęsny. Czyste konto udało mu się zachować po raz pierwszy w nowym klubie.

Dzięki wygranej Roma została liderem ligi włoskiej. Frosinone nie zdobyło jeszcze żadnego punktu i zamyka tabelę. Fiorentina awansowała na siódmą pozycję, a Geona jest dziesiąta.