Serie A: Inter rozgromił Chievo. Grał Jaroszyński

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Inter Mediolan pokonał przed własną publicznością Chievo Werona 5:0 w niedzielnym meczu 15. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Giuseppe Meazza trzy gole dla gospodarzy strzelił Ivan Perisić. Reprezentant Chorwacji po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 23. minucie, kiedy pokonał bramkarza drużyny przeciwnej strzałem zza linii pola karnego.
Kolejne trafienie 28-latek dołożył w 57. minucie, kiedy przeprowadził akcję indywidualną i wykończył ją mocnym uderzeniem. Chorwat w doliczonym czasie gry ustalił także wynik spotkania na 5:0.
Po jednej bramce dla mediolańczyków zdobyli Maruco Icardi w 38. minucie, który po dośrodkowaniu Marcelo Brozovica wpakował piłkę do siatki, a także Milan Skriniar w 60. minucie, pokonując golkipera Chievo strzałem głową.
W 87. minucie na placu gry w barwach ekipy gości pojawił się Paweł Jaroszyński, który zastąpił Massimo Gobbiego.
Podopieczni Luciano Spallettego są liderem Serie A i mają punkt przewagi nad drugim w tabeli SSC Napoli. Zespół z Werony plasuje się z kolei na 12. pozycji.