Serie A: Juventus pokonał FC Crotone

Shutterstock
Juventus FC wygrał przed własną publicznością z FC Crotone 3:0 (0:0) w niedzielnym meczu 14. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Trzy gole w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej połowie. Autorem pierwszego z nich był Mario Mandzukić, który w 52. minucie wykorzystał zagranie Andrei Barzagliego i uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.
Drugą bramkę dla "Starej Damy" zdobył osiem minut później Mattia De Sciglio. Obrońca pokonał golkipera rywali celnym strzałem zza linii pola karnego.
Wynik na 3:0 ustalił w 70. minucie Mehdi Benatia, który po dośrodkowaniu Miralema Pjanica z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych turyńskiego klubu przesiedział Wojciech Szczęsny.
Podopieczni Massimiliano Allegriego zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 34 punkty. Z kolei zespół Davide Nicoli z dorobkiem 12 "oczek" plasuje się na 15. pozycji.