Serie A: Kolejne zwycięstwo Romy. Skorupski tylko na ławce

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
AS Roma pokonała przed własną publicznością Udinese Calcio 3:1 (3:0) w pierwszym sobotnim meczu szóstej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico całe zawody z ławki rezerwowych obserwowali Łukasz Skorupski oraz Paweł Bochniewicz. Prowadzenie miejscowym zapewnił płaskim strzałem Bośniak Edin Dżeko, a później dwukrotnie błędy defensywy gości obnażył Stephan El Shaarawy.
Po zmianie stron mógł podwyższyć Diego Perotti, ale minutę przed końcem Argentyńczyk zmarnował rzut karny. To zemściło się niespełna minutę później, kiedy to w sytuacji sam na sam nie pomylił się Duńczyk Jens Stryger Larsen, zmniejszając rozmiary przegranej.
"Giallorossi" dzięki trzeciej wygranej z rzędu przesunęli się na czwartą pozycję w tabeli. "Zebry" doznały natomiast trzeciej kolejnej porażki i pozostały na szesnastej lokacie w klasyfikacji.