Serie A: Remis Chievo z Napoli. Grali Stępiński i Zieliński

Shutterstock
Piłkarze Chievo Werona zremisowali u siebie z SSC Napoli 0:0 w niedzielnym meczu 12. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Piotr Zieliński. Pomocnika reprezentacji Polski, który w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę, zastąpił osiemnaście minut przed końcem Brazylijczyk Allan.
Paweł Jaroszyński oraz Mariusz Stępiński rozpoczęli zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy. Były napastnik Ruchu Chorzów pięć minut przed końcem zastąpił Roberto Inglese.
"Latające Osły" po czwartym remisie w sezonie przesunęły się na dziesiąte miejsce w tabeli. "Błękitni" dopiero po raz drugi w bieżących rozgrywkach stracili punkty i pozostali na czele stawki.
Zaplanowany równolegle niedzielny mecz Lazio Rzym z Udinese Calcio został przełożony z powodu opadów deszczu i złego stanu murawy.
Broniący tytułu Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Benevento Calcio 2:1 (0:1). Między słupkami zespołu z Piemontu całe zawody zaliczył Wojciech Szczęsny.
Najsłabszy w lidze beniaminek z Kampanii sensacyjnie prowadził do przerwy, ale po zmianie stron w niespełna osiem minut losy konfrontacji odwrócili Argentyńczyk Gonzalo Higuain oraz Kolumbijczyk Juan Cuadrado. Dzięki temu "Stara Dama" zmniejszyła tylko do punktu stratę do prowadzącego zespołu z Neapolu.