Serie A: Sampdoria przegrała w Mediolanie, grali Polacy

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
AC Milan pokonał przed własną publicznością Sampdorię Genua 1:0 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na San Siro w podstawowym składzie gości wybiegli na murawę Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Osiemnaście minut przed końcem na boisku pojawił się również Dawid Kownacki, który zastąpił Urugwajczyka Gastona Ramireza.
"Rossoneri" prowadzili już po niespełna kwadransie gry, po tym jak wbiegający w pole karne Giacomo Bonaventura mocnym uderzeniem nie dał szans Emiliano Viviano, który sześć minut wybronił rzut karny egzekwowany przez Szwajcara Ricardo Rodrigueza.
Dzięki dwunastej wygranej w sezonie podopieczni Gennaro Gattuso umocnili się na siódmym miejscu w tabeli i zrównali się dorobkiem punktowym z szóstą w klasyfikacji drużyną z Ligurii. "Blucerchiati" doznali w stolicy Lombardii ósmej porażki w bieżących rozgrywkach.