Serie A: Wysoka wygrana Lazio

Cineberg/Shutterstock
Lazio Rzym pokonało u siebie Cagliari Calcio 3:0 w ostatnim niedzielnym meczu 9. kolejki Serie A. To była czwarta ligowa wygrana z rzędu drużyny ze stolicy.
„Biancocelesti” prowadzenie objęli już w szóstej minucie. Sędzia podyktował dla nich rzut karny, którego na gola zamienił Ciro Immobile. Ten sam zawodnik podwyższył wynik tuż przed przerwą. W drugiej połowie rezultat ustalił Bastos.
Podopieczni Simone Inzaghiego zajmują czwarte miejsce w tabeli i tracą do liderującego SSC Napoli trzy punkty. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Bolonią.
Natomiast zespół prowadzony przez Diego Lopeza plasuje się na 16. pozycji, ale ma taki sam dorobek (sześć „oczek”), co będące za nim FC Crotone oraz Hellas Werona. Jego kolejnym rywalem będzie Benevento Calcio.