Serie B: Porażka Palermo. Grali Polacy

Alessandra De Luca, wikipedia
US Palermo uległo u siebie Foggia Calcio 1920 1:2 (0:0) w poniedziałkowym meczu 25. kolejki rozgrywek włoskiej Serie B.
Na Stadio Renzo Barbera w podstawowym składzie gospodarzy wybiegli na murawę Przemysław Szymiński oraz Paweł Dawidowicz. Dopiero dwie minuty przed końcem Szymińskiego zastąpił Antonio La Gumina.
"Rosanero" prowadzili po trafieniu z rzutu karnego Macedończyka Iliji Nestorovskiego, ale po czerwonej kartce dla Brazylijczyka Igora Coronado gole dla przyjezdnych zdobyli w niespełna sześć minut Francuz Mathieu Duhamel oraz Niemiec Oliver Kragl.
Dzięki trzeciej wygranej z rzędu drużyna z Apulii awansowała na trzynastą pozycję w tabeli. Zespół z Sycylii doznał natomiast drugiej kolejnej porażki i jest trzeci w klasyfikacji.