Sevilla lepsza od Espanyolu na własnym stadionie

Laszlo Szirtesi / shutterstock.com
Sevilla FC pokonała przed własną publicznością Espanyol Barcelona 2:1 (0:1) w niedzielnym meczu 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan prowadzenie pierwsi objęli przyjezdni. W 38. minucie spotkania Sergi Darder dośrodkował na pole karne, do piłki dopadł Borja Iglesias i wykończył akcję precyzyjnym strzałem.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania dopiero w 70. minucie. Wówczas Gabriel Mercado przyjął futbolówkę po zagraniu z rzutu rożnego przez Evera Banegę i trafił w sam środek bramki.
Gola na wagę zwycięstwa zespołu z Andaluzji strzelił w 89. minucie Wissam Ben Yedder, a przy jego trafieniu asystował Ever Banega.
W innym meczu rozegranym o tej samej godzinie Rayo Vallecano zremisowało u siebie z Villarreal CF 2:2 (1:1).