Sevilla, Olympiakos i Maribor zagrają w Lidze Mistrzów

Vlad1988 / Shutterstock.com
Olympiakos Pireus, NK Maribor i Sevilla - to kolejne drużyny, które zapewniły sobie grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Najwięcej emocji było w Sevilli. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Primera Division wygrała na wyjeździe z Basaksehirem 2:1. W rewanżu długo miała mecz pod kontrolą. Jeszcze kilka minut przed końcem drużyna Eduardo Berizzo prowadziła 2:1, ale niewiele brakowało, by wicemistrzowie Turcji wyrwali awans w końcówce. W 87. minucie wyrównał Visca - ten gol oznaczał, że Basaksehir potrzebuje jednego gola, by zagrać w fazie grupowej. Był go bardzo blisko - zabrakło dosłownie kilkunastu centymetrów. Strzał Emre z rzutu wolnego trafił jednak w słupek.
Walka o awans toczyła się do ostatnich sekund także w dwumeczu Mariboru z Hapoelem Beer Szewa. Choć w końcówce spotkania kotłowało się pod bramką Słoweńców, ale gracze Hapoelu nie potrafili strzelić gola, który dałby im awans do Ligi Mistrzów.