Sevilla w ćwierćfinale, grał Krychowiak

W rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Europy Sevilla pokonała 3:0 FC Basel i awansowała do ćwierćfinału. Dublet w tym pojedynku ustrzelił francuski napastnik Kevin Gameiro, któremu minuta wystarczyła na to, by dwukrotnie pokonać Tomasa Vaclika.

Reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak, który z powodu urazu nie grał w poprzednim starciu, tym razem pojawił się na boisku w 61. minucie, zastępując Vicente'a Iborrę.

Pierwszy gol na Estadio R. Sanchez Pizjuan padł w 35. minucie, kiedy to z rogu dośrodkował Jose Antonio Reyes, a spadającą piłkę uderzeniem głową z sześciu metrów w bramce umieścił Adil Rami. Wynik ustalił jeszcze przed przerwą wspomniany francuski snajper.