Simona Halep odpadła z Australian Open

Samjaw/Shutterstock
Simona Halep  - rozstawiona z numerem "1" - odpadła z Australian Open. Rumunka przegrała z Sereną Williams 1:6, 6:4, 4:6.
Mecz rozpoczął się od przełamania ze strony rumuńskiej tenisistki, jednak w kolejnych sześciu gemach swoją moc pokazała Serena Williams, która szybko zakończyła pierwszego seta.
Gdy w drugiej partii Halep znów nie utrzymała swojego serwisu, wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte. Wówczas Williams zaczęła popełniać błędy, a Halep skrzętnie to wykorzystała, dwukrotnie przełamując Amerykankę. Drugi set zakończył się wynikiem 6:4 dla Rumunki.
Liderka światowych rankingów walczyła, jak mogła, w trzeciej partii, ale to ostatecznie Williams wygrała 6:4 i to Amerykanka mogła się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.
Williams w ćwierćfinale turnieju zmierzy się z Karoliną Pliskovą.
Daniel Makarewicz21 Jan 2019 · 11:08