Składy na mecz Anglia - Szkocja. Gareth Southgate zdecydował się na dwie zmiany

Vlad Dokshin / shutterstock.com
Reprezentacja Anglii w piątkowy wieczór może zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału EURO 2020. Warunkiem jest wygrana na Wembley ze Szkocją. Obaj szkoleniowcy podali już wyjściowe jedenastki na to spotkanie.
Podopieczni Garetha Soutgate'a to jedni z faworytów całego turnieju. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej pokonali 1:0 reprezentację Chorwacji.
Angielski selekcjoner zdecydował się dziś na dwie zmiany w stosunku do tamtego starcia. Na bokach obrony Kierana Trippiera oraz Kyle'a Walkera zastąpili Reece James i Luke Shaw.
W ofensywie roszad nie ma. Oznacza to, że znów zobaczymy Phila Fodena, Raheema Sterlinga czy Harry'ego Kane'a. Na ławce rezerwowych zasiądzie Jadon Sancho, którego ostatnio w ogóle nie było w kadrze.
Skład reprezentacji Anglii: Pickford - James, Stones, Mings - Shaw, Phillips - Rice, Foden, Mount, Sterling - Kane
Do składu gości wrócił natomiast jeden z filarów kadry. Od pierwszej minuty zobaczymy Kierana Tierneya z Arsenalu Londyn, który ostatnio oglądał poczynania kolegów z trybun.
W pierwszym meczu Szkoci przegrali 0:2 z Czechami. Nawet ewentualna porażka z Anglią nie przekreśli jednak ich szans na awans. Kluczowy będzie mecz z Chorwacją.
Skład reprezentacji Szkocji: Marshall - McTominay, Hanley, Tierney - O'Donnell, McGregor, Gilmour, McGinn, Robertson - Dykes, Adams
Początek meczu na Wembley zaplanowano na godzinę 21:00. 30 minut wcześniej startujemy z naszą relacją na żywo. Bądźcie z nami!
Maciej Pietrasik18 Jun 2021 · 20:00
Źródło: Twitter