Skorupski na ławce, szczęśliwa wygrana Romy

charnsitr/Shutterstock
AS Roma pokonała przed własną publicznością Cagliari Calcio 1:0 (0:0) w ostatnim sobotnim meczu 17. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Łukasz Skorupski.
"Giallorossi" długo nie mogli poradzić sobie ze znacznie niżej notowanym rywalem z Sardynii. Dziesięć minut po przerwie nawet rzut karny zmarnował Argentyńczyk Diego Perotti.
Losy konfrontacji rozstrzygnął dopiero w doliczonym czasie gry Federico Fazio. Argentyńczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykorzystał błąd interweniującego golkipera gości i skierował z bliska piłkę do pustej bramki.
Trzykrotni mistrzowie Włoch po dwunastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na czwartym miejscu w tabeli. Drużyna z Sardynii doznała natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na czternastej lokacie w klasyfikacji.