Skorupski nie dał się Świderskiemu. Bologna prze do Ligi Mistrzów [WIDEO]

Massimo Paolone / pressfocus
Polski mecz w Serie A dla Bolonii. Drużyna Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego pokonała Hellas Werona 2:0.
Spotkanie rozpoczęło się od osobliwego zdarzenia. Już w 11. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić... sędzia Rosario Abisso. Zmienił go Giacomo Caplone.
Bologna objęła prowadzenie w 27. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wbił Giovanni Fabian. Strzelec pierwszego gola miał też udział przy drugim. W 65. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Remo Freulera. Goście nie potrafili odpowiedzieć.
Gdy Szwajcar cieszył się ze zdobycia bramki, na boisku nie było już Karola Świderskiego, który grał do 58. minuty. Cały mecz w barwach Hellasu rozegrał Paweł Dawidowicz.
Na ławce Bolonii spotkanie przesiedział Kacper Urbański. Pełne zawody zaliczył Łukasz Skorupski. Bramkarz reprezentacji Polski zaliczył dziewiąte czyste konto w tym sezonie.
Także dzięki jego dobrej formie Bologna po zwycięstwie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Hellas jest pod kreską - na osiemnastej pozycji.