Skra odpadła z Ligi Mistrzów siatkarzy

Skra Bełchatów przegrała w trzech setach z Zenitem Kazań i pożegnała się z marzeniami o Final Four siatkarzy.

Pierwszy mecz skończył się niespodzianką - Skra zdołała wygrać na wyjeździe 3:2 i do rewanżu przystępowała w niezłej sytuacji, choć rywal był wyjątkowo silny.

I tę siłę potwierdził w kolejnych setach dzisiejszego spotkania. W pierwszej partii Polacy toczyli wyrównaną walkę tylko do stanu 10:11, potem na kilka punktów odskoczyli Rosjanie i nasi nie zdołali już tej straty odrobić. Na drugiej przerwie technicznej Zenit prowadził pięcioma punktami, ostatecznie wygrał do 19.

Druga partia była nieco bardziej wyrównana, goście nie wywalczyli znaczącej przewagi, ale kontrolowali przebieg gry i skromnie, ale wygrali również tym razem - 25:23.

Trzeci set to już dominacja gości. Od stanu 9:12 zaczęliśmy seryjnie tracić punkty, w efekcie drugą przerwę techniczną przywitaliśmy z sześciopunktową stratą, która jeszcze się powiększyła po wznowieniu gry. Zenit wygrał tego seta do 10 i to on pozostaje w tegorocznej Lidze Mistrzów. Skra żegna się z rozgrywkami.