Skromna wygrana Atletico Madryt. Gol Luisa Suareza na wagę trzech punktów [WIDEO]

Zawodnicy Atletico Madryt sięgnęli po komplet punktów w starciu z Getafe. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 (1:0).
Piłkarze "Rojiblancos" udanie zamknęli 2020 rok. Dziś na własnym boisku pokonali Getafe. Już od pierwszego gwizdka w grze podopiecznych Diego Simeone było widać dużą determinację.
W 14. minucie przed szansą stanął Lemar. Jego uderzenie z ostrego kąta trafił tylko w słupek. Kilka chwil później Yanez musiał wyciągać piłkę z siatki.
Wówczas z rzutu wolnego dośrodkował Carrasco. Do piłki wyskoczył Luis Suarez. Urugwajczyk sprytnie podbił piłkę głową, a ta po chwili przekroczyła linię bramkową.
Suarez po chwili mógł podwyższyć wynik spotkania. Tym razem uderzył jednak nad poprzeczką. Do przerwy było więc 1:0.
W drugiej połowie zawodnicy Atletico nie forsowali tempa gry i wyraźnie spuścili z tonu. Inicjatywę oddali rywalom. Piłkarze Getafe jednak nie mogli przebić się przez defensywę "Rojiblancos". Impas trwał aż do ostatniego gwizdka. W doliczonym czasie gry przyjezdnych mógł dobić Correa, ale 25-latka powstrzymał Yanez.
Ostatecznie trzy punkty zostały w Madrycie. Podopieczni Diego Simeone obecnie zajmują pierwszą lokatę w tabeli La Liga. Na swoim koncie mają 35 "oczek".
Daniel Makarewicz30 Dec 2020 · 21:08