Słabe skoki Stocha i Żyły w kwalifikacjach w Innsbrucku. Kobayashi znów najlepszy

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Pięciu reprezentantów Polski awansowało do konkursu w Innsbrucku. Kwalifikacje przed trzecimi zawodami tej edycji Turnieju Czterech Skoczni wygrał Ryoyu Kobayashi.
Japończyk kolejny raz potwierdził, że w tym sezonie znajduje się w wyjątkowo dobrej formie. W kwalifikacjach w Innsbrucku skoczył 126,5 m. O 2,5 pkt wyprzedził Romana Koudelkę, o 2,7 - Johanna Andre Forfanga.
Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki, który skoczył 121 m. Dzięki tej odległości trzeci zawodnik klasyfikacji TCS został sklasyfikowany na siódmym miejscu.
Słabo w kwalifikacjach wypadli liderzy naszej drużyny. Kamil Stoch (114 m) zajął 24. miejsce, a Piotr Żyła (115,5 m) był dopiero 31. W konkursie zobaczymy jeszcze Jakuba Wolnego (115 m) i Stefana Hulę (115,5 m), którzy zostali sklasyfikowani - odpowiednio - na 28. i 34. pozycji.
W kwalifikacjach przepadło dwóch reprezentantów Polski. Aleksander Zniszczoł (107 m) zajął 53. miejsce, a Maciej Kot (106,5 m) był dopiero 57. Dla drugiego z nich to już trzecie nieudane kwalifikacje w tej edycji Turnieju Czterech Skoczni.
Stoch w pierwszej serii jutrzejszego konkursu będzie rywalizował z Clemensem Aignerem, Wolny - z Władimirem Zografskim, Hula z Anttim Aalto, Żyła z Timim Zajcem, Kubacki - z Rokiem Justinem.