Słowenia pokonała Słowację, remis Szkocji z Litwą

Benjamin Kralj/Shutterstock
Słowenia pokonała przed własną publicznością Słowację 1:0 (0:0) w meczu drugiej kolejki grupy F eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.

Na Stadionie Stozice w Ljubljanie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył szesnaście minut przed końcem Rok Kronaveter.

Dzięki tej wygranej podopieczni Srecko Kataneca awansowali na trzecią pozycję w klasyfikacji. Południowi sąsiedzi Polscy doznali drugiej porażki i wyprzedzają w tabeli tylko najsłabszą w stawce Maltę.

W drugim wieczornym meczu tej grupy Szkocja zremisowała u siebie z Litwą 1:1 (0:0). Na Hampden Park prowadzenie gościom zapewnił niespełna kwadrans po przerwie Fiodor Cernych.

Na trafienie napastnika Jagiellonii Białystok odpowiedział jednak minutę przed końcem James McArthur i dzięki temu zespół z Wysp Brytyjskich zachował drugie miejsce w klasyfikacji. Litwa jest czwarta.