Southampton - Chelsea: Hazard znów strzela! Wynik meczu, składy, bramki

Kolejna wygrana Chelsea. Bednarek zmieniony w przerwie
Vlad1988/Shutterstock
Southampton FC uległ u siebie Chelsea Londyn 0:3 (0:1) w drugim niedzielnym meczu ósmej kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na St. Mary's Stadium w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Jan Bednarek. Obrońcę reprezentacji Polski tuż po przerwie zastąpił Hiszpan Romeu Oriol.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił kwadrans przed przerwą Eden Hazard. Belg wykorzystał sytuację sam na sam i pokonał golkipera rywali silnym strzałem z kilku metrów. Dwanaście minut po zmianie stron podwyższył z bliska Ross Barkley. Okazały sukces stołecznej drużyny przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Alvaro Morata. Hiszpan wykorzystał z bliska świetne podanie Hazarda.
Dzięki szóstej wygranej w sezonie "The Blues" awansowali na pozycję lidera tabeli. "Święci" doznali natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostali na szesnastej lokacie w klasyfikacji.