Southampton stracił zwycięstwo w ostatniej akcji! Cały mecz Bednarka

YouTube
Everton FC zremisował u siebie z Southampton FC 1:1 w ostatnim sobotnim meczu 37. kolejki angielskiej Premier League. Całe spotkanie w drużynie „Świętych” rozegrał Jan Bednarek. Taki wynik sprawił, że cały czas minimalne szanse na utrzymanie ma West Bromwich Albion.
Wynik meczu na Goodison Park został otwarty w 56. minucie. Cedric Soares w pełnym biegu dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, gdzie celnie głową uderzył Nathan Redmond. Piłka przeleciała między nogami bramkarza gospodarzy i wpadła do siatki.
Od 85. minuty przyjezdni musieli radzić sobie w „10”. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Maya Yoshida, jeden z trójki środkowych obrońców. Gospodarze wyrównali w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Po strzale Toma Daviesa zza pola karnego był rykoszet, który zupełnie zmylił bezradnego golkipera gości.
„The Toffees” zajmują ósme miejsce w tabeli ze zdobytymi 49 punktami. W ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z West Hamem United.
Natomiast „Święci” plasują się na 17. pozycji, mając 33„oczka” na koncie. We wtorek zagrają zaległy mecz na wyjeździe ze Swansea City AFC, który jest tuż za nimi z takim samym dorobkiem. Na koniec sezonu Southampton FC podejmie Manchester City.