Spacerek Juventusu w meczu z Chievo. Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego [WIDEO]

Christian Bertrand / shutterstock.com
Juventus Turyn pokonał u siebie Chievo Werona 3:0 (2:0) w drugim poniedziałkowym meczu 20. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Allianz Stadium całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Wojciech Szczęsny. W drużynie gości w drugiej połowie na boisku pojawili się Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński.
Prowadzenie "Starej Damie" dał po niespełna kwadransie gry Douglas Costa. Brazylijczyk minął na połowie gości dwóch rywali i popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Tuż przed przerwą podwyższył płaskim strzałem w długi róg z kilku metrów Niemiec Emre Can. Siedem minut po zmianie stron rzut karny zmarnował Cristiano Ronaldo.
Sześć minut przed końcem zwycięstwo przypieczętował jeszcze strzałem głową Daniele Rugani, któremu precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego Federico Bernardeschi.
Zespół z Piemontu po osiemnastej wygranej w sezonie umocnił się na czele tabeli. "Latające Osły" doznały natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamykają klasyfikację.