Sparta Rotterdam uległa Rodzie, Kurto na ławce

Dziurek/Shutterstock
Sparta Rotterdam uległa u siebie Rodzie Kerkrade 1:2 (0:2) w ostatnim niedzielnym spotkaniu siódmej kolejki holenderskiej Eredivisie.
Na Stadion Het Kasteel całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości oglądał Filip Kurto. Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym zapewnili przed przerwą w niespełna siedem minut Niemcy Tsiy William Ndenge oraz Dani Schahin.
Niespełna kwadrans przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał co prawda Robert Muhren, ale na więcej nie było już stać zespół z portowego miasta.
Sześciokrotni mistrzowie Holandii doznali w ten sposób trzeciej porażki z rzędu i spadli na szesnaste miejsce w tabeli. "Górnicy" z Limburgii wygrali natomiast po raz pierwszy w tym sezonie i przesunęli się na siedemnastą lokatę w klasyfikacji.